Moyes: Rooney në formë të mirë

Publikuar: 11.07.2013 - 10:28

Menaxheri i Manchester United ka ripėrsėritur qėndrimin e tij se Wayne Rooney nuk ėshtė nė shitje dhe ka thėnė se lojtari ėshtė nė “formėn e tij mė tė mirė” qė ka pasur ai ndonjėherė.

“Djajtė e kuq” kanė arritur nė Bangkok pėr turneun para-sezonal dhe Moyes ėshtė i qetė pėr situatėn e Rooneyt nė Old Trafford.

“Klubi mė ka thėnė mua se ai ėshtė nė formėn e tij mė tė mirė qė ka pasur ai gjatė kėtyre pesė vjetėve”, ka thėnė Moyes.

“Kjo ėshtė njė gjė pozitive. Klubi gjithashtu ka bėrė tė ditur se Wayne do tė qėndrojė dhe nuk do tė shitet”, ka shtuar ai.