Raiola: Ibrahimoviq nuk do të largohet

Publikuar: 19.04.2013 - 09:26

Paris, 19 prill- Pavarėsisht zėrave pėr njė transferim tė Ibrahimoviqit nė Itali, ai qė i pėrgėnjeshtron ėshtė agjenti i tij Mino Raiola.

“Zlatan Ibrahimoviq? Nė kėto momente e pėrjashtoj mundėsinė e largimit nga Paris Saint Germain. Gjithsesi gjatė merkatos ėshtė gjithēka e mundur, por Zlatani ėshtė i lumtur nė Paris dhe drejtuesit e klubit janė tė lumtur me tė dhe nuk shoh asnjė arsye pse ai duhet tė largohet. Mund tė them se janė tė pakta skuadrat qė pėrballojnė blerjen e tij. Nė Itali vetėm Juve, Milan dhe Inter mund ta marrin, ndėrsa nė Europė janė disa skuadra. Ai nuk e ka fshehur kurrė se Italia ėshtė si njė shtėpi e dytė pėr tė. Bashkėshortja e tij? E njoh mirė, ndihet mirė nė Paris dhe nuk ka asnjė influencė mbi zgjedhjet qė bėn Ibrahimoviqi,” deklaroi Raiola.