Pasi kremton lindjen e fëmijës, Defoe merr vesh se është mashtruar

Publikuar: 30.03.2013 - 15:11

Londėr, 30 mars – Sulmuesi i kombėtares sė Anglisė dhe i Tottenhamit, Jermain Defoe e kuptoi qė ai nuk ėshtė babi i fėmijės qė e ka lindur ish-e dashura e tij, Anne Marie Moore.

Futbollisti ishte shumė i lumtur dhe krenar qė ėshtė bėrė baba, madje ai kėtė e kremtoi edhe me miqtė e tij, por pas kėsaj e kuptoi se ishte mashtruar.

“Pas analizės sė ADN-sė, u konfirmua qė Jermain Defoe nuk ėshtė baba i fėmijės sė lindur nė muajin shkurt”, deklaroi pėr gazetėn britanike Mirror zėdhėnėsi i futbollistit.

“Jarmain i ka ofruar mbėshtetje tė plotė ish tė dashurės pėr edukimin e fėmijės, pasi Anne Maria Moore i kishte thėnė qė pret fėmijėn e tij. Mirėpo, tashti klienti im nuk dėshiron tė komentojė asgjė lidhur me kėtė temė”, pėrfundoi zėdhėnėsi.