Carragher hesht kritikët

Publikuar: 27.03.2013 - 16:01

Liverpool, 27 mars - Mbrojtėsi i Liverpoolit Jamie Carragher e ndjen se forma e tij nė kohėt e fundit i ka ndihmuar atij qė tė hesht kritikėt.

Nė fillim tė kėtij sezoni nė Premier League, ishte folur se veterani do tė dėshtojė tė mbajė njė rol tė rregullt kur do tė konkurronte pėr njė vend nė 11 e parė me mbrojtėsit si Daniel Agger dhe Martin Skrtel.

35 vjeēi ka bėrė tė ditur se do tė pensionohet nė fund tė sezonit, por shpreson qė formėn e tij tė lartė ta mbajė deri nė fund.

“Nė fillim tė kėtij sezoni unė u kritikova se unė nuk do tė mund tė pėrshtatesha nė stilin e Rodgersit. Por unė mendoj se nė ndeshjet e fundit i kam heshtur gjithė kritikėt”, ka thėnė Carragher.

“Mendoj se kemi luajtur mirė kėtė sezon. Edhe nė ndeshjet pėr kupė mendoj se kam pasur njė performancė tė lartė dhe shpresoj qė kėtė formė ta mbaj deri nė fund tė sezonit”, shtoi ai.