Vilanova këtë javë rikthehet te Barça

Publikuar: 26.03.2013 - 10:35

Ekipi i Barcelonės ka paralajmėruar se trajneri Tito Vilanova kėtė javė do tė kthehet nė "Camp Nou" pas dy muajve tė kaluar nė New York ku ishte duke u kuruar nga operimi i kancerit nė fyt, njoftojnė tė hėnėn mediumet e huaja. Vilanova 44-vjeēar, nė muajin dhjetor tė vitit tė shkuar iu nėnshtrua operimit dhe pastaj shkoi pėr gjashtė javė nė kimioterapi dhe radioterapi gjatė muajit janar nė New York. Ai para fillimit tė kėtij edicioni u emėrua trajner i Barcelonės, duke e zėvendėsuar Pep Guardiolėn. "Vilanova kėtė javė do tė jetė nė Barcelonė. Ky ėshtė njė lajm i mirė pėr tė gjithė", thuhet nė uebfaqen zyrtare tė Barēės. Vilanovėn te Barcelona po e zėvendėson Jordi Roura.