Fenerbahçe kërkon Terryn

Publikuar: 26.03.2013 - 10:34

Skuadra e Fenerbahēes ka shprehur interesim pėr qendėrmbrojtėsin e Chelseat, anglezin John Terry, shkruan tė hėnėn "Daily Mirror". Krerėt e skuadrės turke janė tė gatshėm t'i investojnė mbi dhjetė milionė euro pėr Terryn nė fund tė kėtij edicioni, pasi duan tė maten me rivalėt e tyre nga Galatasaray. Tė fundit gjatė janarit kanė transferuar Wesley Sneijderin e Didier Drogbėn. "Fenerbahēe do tė bėjė investime tė mėdha nė fund tė kėtij edicioni. Kemi vėnė nė shėnjestėr shumė futbollistė tė njohur dhe besoj se do t'i transferojmė tė gjithė. Synimi primar ėshtė Terry, me tė cilin kemi nisur negociatat", ka thėnė njė burim i ekipit turk. Terry 32-vjeēar ka kontratė me Chelsean deri nė qershorin e vitit 2014.