Arbirtri turk Cakir kërcënohet me vdekje

Publikuar: 07.03.2013 - 20:33

Stamboll, 7 mars – Arbitri turk Guney Cakir ka marrė kėrcėnimet e para me vdekje. Nė adresė tė arbitrit tė ndeshjes Manchester United, tė cilėn e fituan spanjollėt, por vetėm pasi ky arbitėr, sipas mendimit unanim, pėrjashtoi pa tė drejtė futbollistin Nani, ka marrė kėrcėnime me vrasje nga tifozėt e ekipit anglez.

Pas arritjes nė Turqi, Cakir ka marrė telefonata, letra dhe mesazhe me kėrcėnime pėr vdekje.

Raportohet se arbitri zviceran Urs Maier e ka kėshilluar Cakirin qė tė fshihet dhe tė mos del lirshėm nė rrugė, sepse tifozėt anglezė janė tė rrezikshėm.