Conte: Juventusi mund t`i mposhtë të gjithë

Publikuar: 07.03.2013 - 17:49

Torino, 7 mars - Trajneri i Juventusit, Antonio Conte insiston se klubi i tij nuk mund tė bėjė gara me klubet mė tė mėdha sa i pėrket kushteve financiare, por shton se kjo “nuk do tė thotė se ne nuk mund t`i mposhtim ata nė fushė”, raporton sot Football-italia.com.

Zonja e vjetėr rezervoi njė vend nė ēerekfinale tė Champions League tė mėrkurėn pasi mposhti Celticun me rezultat tė pėrgjithshėm 5:0.

Mė 15 mars lojtarėt e Juventusit do tė mėsojnė se kush do tė jetė kundėrshtari i tyre i ardhshėm.

“Pėr shumė arsye, sidomos ekonomike, ekipet siē janė Barcelona, Real Madridi dhe Bayern München janė superiore, nė anėn tjetėr kėtu e pėrfshij edhe ekipin e Juventusit”, ka thėnė Conte.

“Ėshtė utopi tė mendojmė se ne jemi nė tė njėjtin nivel me ato ekipe sa i pėrket gjendjes financiare. Paratė qė shpenzojnė Madridi, Bayerni, Barcelona apo PSG-ja, ne nuk mund t`i shpenzojmė. Ne jemi tre apo katėr hapa prapa tyre. Por, kjo nuk do tė thotė se ne nuk mund t`i mposhtim ato ekipe nė fushė”, ka shtuar Conte.