Barcelona mendon për zëvendësuesit e Puyolit

Publikuar: 07.03.2013 - 17:45

Barcelonė, 7 mars - Daniel Agger dhe Thomas Vermaelen mund tė largohen nga Premier League dhe t`i bashkohen liderėve tė La Ligas, Barcelonės, e cila ėshtė gati tė dėrgojė ofertė pėr mbrojtėsit.

Gjiganti nga Katalonia dėshiron tė zėvendėsojė 34 vjeēin Carles Puyol dhe beson se Aggeri i Liverpoolit dhe kapiteni i Arsenalit Vermaelen do tė ishin zėvendėsuesit e tij.

Barēa pėr herė tė parė tregoi interes pėr Aggerin kur u refuzua oferta prej 20 milionė funteve nga Manchester City dhe pėr shkak se mbrojtėsi i Borussia Dortmundit, Mats Hummels, ėshtė shumė i shtrenjtė.

Kurse pėr Vermaelen Barcelona pritet tė ofrojė 15 milionė funte.