Ronaldo s’e përmend autogolin, flet për Fergin e Moun

Publikuar: 03.02.2013 - 19:31

Madrid, 3 shkurt – Cristiano Ronaldo njė ditė pasi realizoi autogolin e parė nė karrierėn e tij, nė ndeshjen qė Reali e humbi kundėr Granadės (0:1), foli pėr takimin e ardhshėm tė Ligės sė Kampionėve ndėrmjet klubit tė tashėm tė tij dhe ish-klubit tė tij, Manchester United, kurse autogolin e tija s qė e pėrmendi. Duke tundur rrjetėn e ekipit tė tij, ai tashti vėrtetė mund tė “mburret” qė iu ka dhėnė gol tė gjitha klubeve tė La Ligas, pasi ka tundur edhe rrjetin e ekipit tė tij, por si duket kjo fare nuk e ka goditur.

Ai pėr mediumet angleze foli pėr duelin e ardhshėm me Manchester Unitedin. 

“Do tė jenė kėto duele tė rėnda, Reali dhe M. United janė dy klubet mė tė mėdha nė botė dhe shanset pėr kalim nė fazėn e ardhshme janė 50:50 pėr qind. Manchester ka qenė shtėpia ime dhe e mbaj nė zemėr edhe mė tutje, sepse nuk mundesh kurrė tė harrosh se si janė sjellė njerėzit me mua. Jam i lumtur qė kthehem atje”, theksoi Ronaldo, duke bėrė pastaj njė krahasim ndėrmjet ish-trajnerit dhe kėtij tė tanishmit. 

“Manchesteri ka Fergusonin, njė trajner fantastik, por ne e kemi Mourinhon. Ai tashti ėshtė trajner imi dhe shpresoj qė ai tė fitojė. Nuk mund t’i krahasoni, kjo ėshtė sikur tė krahasoni njė Ferrari dhe njė Porsche. Tė dytė janė shumė tė mirė, pėrplot pėrvojė dhe duan tė fitojnė, dhe kur e them kėtė – theksoj se duan tė fitojnė gjithēka”, tha ai. 

Takimi i parė i njė tė tetės sė finales sė Ligės sė Kampionėve do tė luhet nė Madrid mė 13 shkurt, kurse ai i kthimit nė satidumin Old Traford mė 5 maj.