Juventusi shfrytëzon dështimin e Napolit dhe Lazios

Publikuar: 03.02.2013 - 19:18

Prishtinė, 3 shkurt - Chievo dhe Juventus e hapėn programin e sė dielės tė xhiros sė 23-tė tė kampionatit italian nė futboll Serie A, kurse ishin mysafirėt ata qė u kthyen me 3 pikė tė plota nė Torino. Nė anėn tjetėr, Inter humbi nga Siena, Fiorentina e mposhti lehtė Parman, ndėrsa Genoa i shkaktoi humbje Lazios, duke e larguar pak nga lufta pėr titull. Lideri i Serie, Juventusi arriti nė epėrsi qė nė minutėn e 10-tė me golin e Mattrit, kurse nė minutėn e 42-tė Lichtsteiner e dyfishoi epėrsinė nė 2:0. 

C. Théréau shėnoi golin e vetėm pėr Chievon nė minutėn e 52-tė, por mysafirėt ia dolėn tė ruajnė epėrsinė prej 2:1, megjithė mungesat e mėdha nė formacionin e tyre. Juventusi tashti i ikėn Napolit, tė dytit nė tabelė pėr 3 pikė.

Pas shkarkimit tė trajnerit Luigi del Nero, Genoa sikur ėshtė rilindur dhe me meritė kori fitore kundėr Lazios sė favorizuar. 

Rezultatet e javės sė 23-tė:

Chievo             -              Juventus    1:2

Fiorentina        -              Parma         2:0

Genoa              -              Lazio          3:2

Palermo           -              Atalanta      1:2

Pescara            -              Bologna      2:3

Siena               -              Inter             3:1

Roma               -              Cagliari       2:4 

Torino             -               Sampdoria  0:0

Napoli             -               Catania       2:0

Sonte nga ora 20:45 luhet takimi i fundit i kėsaj jave ndėrmjet Milanit dhe Udineses.

Nė tabelė prin Juventus me 52 pikė, i ndjekur nga Napoli me 49, Lazio me 43, Interi me  40, Milani me 37 (njė ndeshje mė pak), Fiorentina me 36 e kėshtu me radhė.

 

skender04.02.2013/09:12

me falni po napoli ska deshtu nje gabim ?