McLaren prezantoi bolidin e ri

Publikuar: 31.01.2013 - 16:46

Londėr, 31 janar – Ekipi McLaren ka prezantuar bolidin e ri, me tė cilin do tė marrė pjesė nė edicionin e sivjetmė tė garės Formulės 1.

Me 31 janar ekipi anglez feston 50-vjetorin e garimit dhe nė kėtė datė tė veēantė pėr skuadrėn anglezėt e prezantuan McLarenin e 2013-ės.

Lider i McLarenit sivjet do tė jetė Jenson Button, ndėrsa pėrkrah do tė ketė ngasėsin e ri tė ekipit, meksikanin Sergio Perez, transmeton KTV.

Testet e para zyrtare me bolidin e ri ngasėsit do t’i bėjnė nė javėn e ardhshme, nė shtegun e Herezit nė Spanjė.