Suarez: Do të qëndroj në Liverpool për shumë kohë

Publikuar: 31.01.2013 - 16:19

Liverpool, 31 janar - Luis Suarez ka bėrė tė ditur se ka nė plan qė tė qėndrojė nė Liverpool pėr njė kohė shumė tė gjatė, raporton sot thesun.

Sulmuesi uruguaian me golin e shėnuar mbrėmė kundėr Arsenalit ka arritur nė shifrėn e 22 golave nė kėtė edicion.

Prej ardhjes sė tij nė Liverpool, nga Ajaxi i Holandės, pėr 22.8 milionė funte, ai ėshtė bėrė njė hero nė qytetin e “The Beatles”.

Ndėrsa lidhur me ndonjė transferim tek Bayern Munchen, ai ka thėnė se shpreson qė tė qėndrojnė nė Liverpool pėr njė kohė tė gjatė, sepse qė nga fėmijėria e ka ėndėrruar kėtė ekip.

“Jam shumė krenar qė jam nė njė klub siē ėshtė Liverpooli dhe mendoj se kam bėrė mirė qė jam transferuar kėtu. Gjatė kėtyre dy vjetėve, sa jam kėtu, kam kaluar shumė momente speciale qė kurrė nuk do t`i harroj.