Coutinho mban në dorë fanellën e Liverpoolit

Publikuar: 30.01.2013 - 15:02

Liverpool, 30 janar- Philippe Coutinho duket se ka kompletuar transferimin e tij nė Liverpool pasi qė sot ėshtė fotografuar duke mbajtur fanellėn e Liverpoolit nė dorė.

Interi ka pranuar njė ofertė prej 8.5 milionė funteve nga ana e Liverpoolit pėr transferimin e brazilianit, pėr tė cilin ka qenė e interesuar edhe skuadra e Sauthamptonit, raporton Dailymail.

Presidenti i Interit, Massimo Moratti beson se njė lėvizje nė Premier League do tė ishte njė mundėsi e madhe pėr Coutinhon.

Coutinho ka qenė nė qytetin e Liverpoolit nė ditėt e kaluar ku kompletoi testet mjekėsore dhe formalitetet tjera dhe tani ka marr edhe bekimin e Morattit.