Real Madrid i interesuar për Agueron

Publikuar: 30.01.2013 - 13:05

Londėr, 30 janar - Real Madridi ėshtė duke kėrkuar fonde pėr ta rikthyer nė Spanjė sulmuesin e Manchester Cityt, Sergio Aguero.

Mediet nė Spanjė bėjnė tė ditur se ish-ylli i Atletico Madrid nuk ėshtė i rehatshėm te City dhe kėrkon njė rikthim nė Spanjė nė fund tė sezonit.

Agjenti i Agueros ka bėrė kontakte me Realin, ku u ka bėrė tė ditur se klienti i tij dėshiron tė vesh fanellėn e “Los Blancos”.

Aguero ėshtė transferuar nė Manchester City nga Atletico Madridi para dy sezoneve.