Klinsmann: Kupa e botës të kthehet në shtëpinë e saj

Publikuar: 30.01.2013 - 11:58

Sulmuesi legjendar i Gjermanisė Jurgen Klinsmann ka thėnė se Federata e Futbollit tė Anglisė e meriton qė tė organizojė njė kampionat botėror pėr nder tė historisė sė saj 150 vjeēare.

“Nėse ndonjė federatė e meriton organizimin e kupės sė botės, ajo do tė duhej tė ishte Anglia”, ka thėnė ai. “Federata e futbollit tė Anglisė qėndron nė bazė tė traditės, nė bazė tė historisė, ajo ka ekzistuar pasi qė kanė qenė shumė e drejtė, e sinqertė”.

Nė njė intervistė pėr nder tė shėnimit tė 150 vjetorit tė Federatės sė Futbollit tė Anglisė, ish - sulmuesi i Tottenhamit ka thėnė se ka shumė kujtime tė mira nga Anglia.

“Kur flisni pėr futbollin nė Angli, ju flisni pėr momentet dhe atmosferėn nė stadium, mėnyra se si i kėndojnė kėngėt, tensioni kėto janė gjėra qė nė shtetet tjera nuk i pėrjeton”, ka thėnė Klinsman.