Ik Balotelli, vjen David Villa

Publikuar: 30.01.2013 - 11:16

Manchester, 30 janar- Kampionėt e Anglisė mė nė fund i janė afruar lojtarit spanjoll, David Villa pasi ata shitėn tek Milani, lojtarin kontrovers, Balotelli.

City tani do tė bėjė tentimin e fundit pėr tė siguruar shėrbimet e sulmuesit tė Barcelonės, David Villa.

Mediet angleze kanė zbuluar se City tashmė e ka dėrguar njė ofertė prej 15 milionė funteve nė drejtim tė gjigantėve spanjollė dhe pritet qė oferta tė pranohet nė minutat e fundit tė afatit kalimtar.

Bossi i Cityt Roberto Mancini dėshiron qė t`i ketė nė dispozicion pėrsėri katėr sulmues pasi qė tani janė vetėm tre pas shitjes sė Balotellit.

Ish-zyrtarėt e lartė tė Barcelonės, Ferran Soriano dhe Txiki Begiristain qė tani janė pjesė e Cityt thuhet qė do t`i pėrdorin raportet e mira me katalunasit pėr tė mbyllur transferimin e Villas nė Manchester City.