Botërori edhe 500 ditë, stadiumet "askund"

Publikuar: 30.01.2013 - 10:09

Brazili, 30 janar - Kur kanė mbetur edhe 500 ditė deri te fillimi i Kampionatit Botėror "Brazili 2014", FIFA ka paralajmėruar organizatorėt se nuk do tė lejojnė mė shtyrje tė datave pėr rregullimin e stadiumeve dhe infrastrukturės sė nevojshme.

Botėrori "Brazili 2014" dhe mė pas Lojėrat Olimpike "Rio 2016" do tė vėnė nė sprovė Brazilin, qė synon tė bėhet njė vend i zhvilluar. Por, shtyrja e pėrfundimit tė ndėrtimeve tė stadiumeve, hoteleve e aeroporteve pėr tė pranuar mė shumė se gjysmė milioni tifozė tė futbollit, mund ta shndėrrojė kėtė ngjarje nė dėshtim total.

(Mė gjerėsisht sot nė “Koha Ditore”)