Barça përcjell portierin Vorm

Publikuar: 30.01.2013 - 10:07

Skuadra e Barcelonės po e monitoron portierin e Swansea Cityt, Michel Vorm, njoftojnė mediumet spanjolle tė martėn. Barēa ėshtė nė kėrkim tė njė portieri, i cili do ta zėvendėsonte Victor Valdesin qė tashmė e ka paralajmėruar largimin e tij nga "Camp Nou". "Vorm ėshtė njė portier i talentuar dhe natyrisht se kohėt e fundit kemi filluar ta monitorojmė. Asgjė nuk ka konkrete deri mė tani", ka thėnė drejtori sportiv i Barēės, Andoni Zubizarreta. Vorm tashmė dy edicione ka treguar paraqitje tė mira nė Premier League, duke e zgjuar edhe interesimin e skuadrave tė mėdha angleze si Manchester United, Manchester City dhe Chelsea.