Atletico kërkon Gourcuffin

Publikuar: 30.01.2013 - 09:57

Krerėt e Atletico Madridit kanė shprehur interesim pėr shėrbimet e mesfushorit tė Lyonit, francezit Yoann Gourcuff, pėrcjellė "AS" tė martėn. Interesimin pėr mesfushorin francez e ka konfirmuar edhe trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone. Simeone nuk e ka pėrjashtuar mundėsinė e transferimit tė Gourcuffit nė ditėt e fundit tė miniafatit kalimtar tė janarit. "Gourcuff ėshtė njė opsion i hapur dhe mundėsitė janė shumė tė mira qė ai tė jetė pjesė e ekipit tonė. Ėshtė njė mesfushor i talentuar dhe do tė na ndihmonte shumė", ka thėnė Simeone. Krahas Atleticos, interesim pėr francezin ka treguar edhe Arsenali.