Forma e Messit dhe e Ronaldos paralajmëron një super "El Clasico"

Publikuar: 30.01.2013 - 09:54

Madrid, 30 janar - Lionel Messi e Cristiano Ronaldo pritet tė kenė fjalėn kryesore nė "El Clasicon" e parė pėr sivjet ndėrmjet Real Madridit e Barcelonės nė kuadėr tė ndeshjes sė parė gjysmėfinale tė Kupės sė Mbretit. Si Messi ashtu edhe Ronaldo kohėt e fundit po kalojnė formė tė jashtėzakonshme. Messi nė fundjavė shėnoi katėr gola nė fitoren e Barēės, kurse Ronaldo shėnoi tre gola pėr 10 minuta nė fitoren e Realit.

Ndeshja mes Realit e Barcelonės do tė zhvillohet sot (21:00) nė stadiumin "Santiago Bernabeu".

Messi nė 16 ndeshjet e fundit, ku ishte titullar nė tė gjitha garat, ka shėnuar gola, kurse Ronaldo gjatė kėtij muaji ka regjistruar dhjetė gola dhe dy "hat-tricka".

Barcelona aktualisht po mbizotėron nė La Liga, pasi ka 15 pikė mė shumė se Reali, qė do tė mundohet ta shpėtojė kėtė edicion, duke e kėrkuar trofeun e Kupės.

(Mė gjerėsisht sot nė “Koha Ditore”)

florent thaqi21.05.2013/13:49

o ronaldo asht ma i miri ne bot