Interi transferon Belhandan

Publikuar: 23.01.2013 - 15:54

Milano, 23 janar- Oferta e Interit prej 14 milionė eurove pėr Younes Belhanda ėshtė pranuar nga Montpellier, pas konfirmimit nga president i kėtij klubi.

“Kemi njė marrėveshje me Interin”, ka thėnė Louis Nicollin.

“Fenerbahce ofroi tetė milionė euro, por Interi ofroi 14 milionė pra kjo ėshtė arsyeja pse ne e pranuam ofertėn e tyre”.

Interi kishte dėrguar ofertėn pėr lojtarin nė javėn e kaluar kur edhe janė hapur negociatat.

“Interi bėri ofertė dhe unė isha i hapur qė ta pranoja ofertėn pasi negociatat me Fenerbahcen nuk ishin pozitive”.

Marokeni 22 vjeēar ėshtė ka qenė anėtar i Montepellier qė nga viti 2003.

Interi tani ka hapėsirė pėr Belhanda pas largimit tė reprezentuesit holandez Wesley Sneijder nė drejtim tė Galatasarayt nė fillim tė kėsaj jave.