Guarin në radarin e United dhe Spurs

Publikuar: 23.01.2013 - 13:46

Londėr, 23 janar- Mesfushori kolumbian i Interit, Fredy Guarin ėshtė duke u kėrkuar nga dy klubet angleze Manchester United dhe Tootenham Hotspur, raportojnė mediet angleze.

Performanca e fundit e ish futbollistit tė Portos ka tėrhequr vėmendjen nga e gjithė Evropa.

Sipas zėrave tė fundit, Sir Alex Ferguson dhe Andre Villas Boas, tė cilėt kanė humbur deri nė fund tė sezonit Darren Fletcher dhe Sandro, janė duke kėrkuar pėrforcime pėr tė rregulluar repartin e mesfushės.Pėr kėtė kanė shėnjestruar emrin e kolumbianit tė Interit, por ėshtė pothuajse e pamundur qė klubi i Massimo Morattit ta privojė veten nga njė prej elementėve mė tė mirė tė tij.