Mafia ka depërtuar "në akull"

Publikuar: 18.01.2013 - 09:46

Zagreb, 18 janar - Ideja se boksi ėshtė sporti qė hap dyert pėr tė rinjtė me shprehi problematike dhe me tė kaluar kriminale, ėshtė shumė e pėrhapur nė botė. E pėrhapur ėshtė edhe ideja qė patinazhi artistik ėshtė sport me tė cilin merren vetėm njerėzit me shpirt artistik - adhurues tė muzikės e vallėzimit. Kjo kryesisht ėshtė e saktė, por patinazhi artistik njėjtė si shumica e sporteve nuk ėshtė kursyer nga skandalet e mėdha.

Skandalet mė tė mėdha tė patinazhit artistik mund t’i lexoni sot nė Koha Ditore.