Inter interesohet për Ujkanin

Publikuar: 15.01.2013 - 11:30

Skuadra italiane Inter ėshtė duke kėrkuar pėr ta zėvendėsuar portierin e dytė tė lėnduar tė ekipit italian, Luca Castellazzi. Dhe emri mė i pėrfolur pėr tė zėvendėsuar Castellazzin ėshtė portieri kosovar i ekipit italian Palermo, Samir Ujkani. Kėshtu njoftojnė tė hėnėn mediumet e huaja. Pos Interit, interesim pėr Ujkanin 24-vjeēar ka shprehur edhe skuadra tjetėr e Serie A, Lazio, ku aktivizohet kapiteni i Kombėtares sė Shqipėrisė, Lorik Cana. Reprezentuesi i Shqipėrisė, Samir Ujkani, kėtė edicion ka zhvilluar 18 paraqitje. Portieri nga Vushtrria me Palermon ka kontratė deri nė qershor tė vitit 2014.