Real+Barsa+Falkao = ekipi i vitit në futboll

Publikuar: 07.01.2013 - 21:15

Zurich, 7 janar - I tėrė ekipi i futbollit, i shpallur sonte nė Zurich si mė i miri gjatė vitit 2012, luan nė Spanjė. Ndėrkohė nė 11 –shin mė tė mirė tė botės vetėm Radamel Falkao, ėshtė futbollisti qė gjendet nė “11-shin e artė” dhe qė nuk luan pėr Realin, ose Barcelonėn, sado qė asnjė nga kėto klube vitin e kaluar nuk luajtėn as nė finalen e Ligės sė kampionėve.

Ekipi mė i mirė nė botė nė futboll mė 2012 u shpall :

Nė portė , Kasijas, nė mbrojtje: Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Ramos, Marcelo; nė mesfushė: Xavi Alonso, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Messi, Falcao, Cristiano Ronaldo.

Pėr Ronaldon dhe Messin, kjo ėshtė hera e gjashtė qė gjenden nė ekipin ideal, Xavi dhe Kasijas janė barazuar me Terryn me nga 5 herė nė ekipin mė tė mirė tė botės, ndėrsa Iniesta i bėri 4  paraqitje nė ekipin “e artė”.