Williams dëshmon forcën para "Australian Open"

Publikuar: 06.01.2013 - 10:55

Brisbane, 6 janar - Serena Williams ėshtė ndier se ishte afėr tė aktivizojė "zonėn" e saj sportive gjatė fitores sė saj tė thellė nė finalen e Brisbane International tė shtunėn ndaj ruses Anastasia Pavyuchenkova.

Williamsit iu deshėn vetėm 51 minuta pėr tė mposhtur rusen me rezultatin 6:2, 6:1, ndėrsa me kėtė i ka vėnė vetes reputacionin e favorites kryesore pėr tė fituar Grand Slam turneun e parė tė vitit "Australian Open" qė nisė nė Melbourne mė 14 janar.

Williams aktualisht ėshtė e treta nė renditjen botėrore. Pėr tė ishte turneu i 47-tė i fituar gjatė karrierės. Ajo ka fituar 35 nga 36 meēet e saj tė fundit, ndėrsa gjatė kėsaj serie ka fituar Grand Slam turneun "Wimbledon", medaljen e artė olimpike nė "Londra 2012", Grand Slam turneun "US Open", dhe turneun pėrfundimtar tė vitit. Tash ajo ka nisur me fitore edhe vitin 2013.

Williams 31-vjeēare ka kaluar Brisbanen pa humbur asnjė set.(Mė gjerėsisht sot nė Koha Ditore)