Betis fitoi me Zaragozën

Publikuar: 05.01.2013 - 15:28

Betis, 5 janar - Real i Betisit mundi me rezultatin 2:1 Zaragozėn vendėse nė ndeshjen e parė tė javės sė 18-ė tė La Ligės spanjolle. Me kėtė fitore Betisi u barazua me Malagan me numėr tė pikėve nė pozitėn e katėrt nė tabelė.

Pėr Betisin shėnoi Castro nė minutėn e 45-tė, kurse nė minutėn e 58-ė ishte Molina ai qė e dyfishoi epėrsinė e mysafirėve. 

Edhe pse Betis luajti pa kalkulime, nė vend tė golit tė tretė arriti nė situatė qė tė luftojė pėr fitore pas golit tė vendėsve nėpėrmjet Montanes nė minutėn e 77-ė

Sot zhvillohen edhe katėr ndeshje tė tjera, por Barcelona dhe Real madridi luajnė ndeshjet e tyre nesėr.