Joe Cole rikthehet te West Hami

Publikuar: 05.01.2013 - 12:56

Londėr, 5 janar - Ish-mesfushori i Pėrfaqėsueses sė Anglisė, Joe Cole ka kompletuar transferimin e tij te skuadra West Ham United, transmetojnė mediumet angleze. Cole, 31-vjeēar, te West Hami ėshtė transferuar nga Liverpooli si lojtar i lirė dhe ka firmosur kontratė tė vlefshme deri nė qershorin e vitit 2014.

Cole karrierėn e pati nisur te West Hami dhe pati luajtur pėr kėtė skuadėr deri nė vitin 2003, para se tė transferohej te Chelsea. "Ėshtė njė lėvizje shumė e mirė pėr mua. Te West Hami kam mėsuar gjithēka dhe jam i lumtur qė mė ėshtė dhėnė rasti pėr t'u rikthyer", ėshtė shprehur Cole.

Krahas Joe Cole, West Hami ka huazuar edhe pėr gjashtė muaj sulmuesin e Arsenalit, marokenin Marouane Chamakh.