Interi zyrtarizon Rocchin

Publikuar: 05.01.2013 - 12:53

Milano, 5 janar - Skuadra e Interit ka konfirmuar transferimin e sulmuesit tė Lazios, Tommaso Rocchi, njoftojnė mediumet italiane. Rocchi, 35-vjeēar, te Interi ėshtė transferuar si futbollist i lirė, kurse ka firmosur kontratė pėr gjashtė muaj, deri nė fund tė kėtij edicioni.

"Skuadra e Interit mirėpret Tommaso Rocchin. Ai tashmė ėshtė lojtar i Interit dhe ka firmosur marrėveshje afatshkurtėr", thuhet nė njoftimin e skuadrės sė Interit. Rocchi kėtė edicion ka regjistruar vetėm tri paraqitje te Lazio. Ai ishte pjesė e Lazios prej vitit 2004.