Chelsea me kontratë të re për Terryn

Publikuar: 23.12.2012 - 21:33

Londėr, 23 dhjetor – Drejtuesit e Chelseat pritet t’i ofrojnė kontratė tė re kapitenit John Terry, transmetoi gazeta The Sun tė shtunėn.

Terry, 32-vjeēar, ka kontratė me londinezėt deri nė qershorin e vitit 2014 dhe pritet ta pėrfundojė karrierėn nė Stamford Bridge. Mėsohet se Terryt do t’i ofrohet njė kontratė e re e vlefshme deri nė vitin 2016, me njė pagė javore prej 175 mijė funteve.

“Terry ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr ekipin. Ai ėshtė idhull i tė gjithėve dhe Chelsea dėshiron ta mbajė deri nė fund tė karrierės”, ka thėnė njė burim brenda skuadrės.

Terry kėtė edicion ka munguar nė shumė ndeshje pėr shkak tė lėndimeve tė shpeshta. Ai mė herėt ėshtė larguar edhe nga Pėrfaqėsuesja e Anglisė.