Fitojnë City, Arsenal, Everton...

Publikuar: 22.12.2012 - 20:06

Manchester, 22 dhjetor - Mesfushori Gareth Barry ka realizuar njė gol nė ēastet e fundit tė ndeshjes (92') duke i siguruar Manchester Cityt fitore nė shtėpi ndaj skuadrės sė fundosur nė tabelė Reading me rezultatin 1:0. Ndeshja i takoi javės sė 18-tė tė Premier Leagues sė Anglisė. Ndeshja dukej se do tė mbyllej me rezultat tė barabartė, por Barry realizoi gol me kokė pėr t'i siguruar skuadrės sė tij fitoren dhe njėherėsh ta mbajė hapin me Manchester Unitedin. City pas 18 xhirove zė pozitėn e dytė me 39 pikė, ndėrsa Unitedi kryeson me 42 pikė. Unitedi tė dielėn luan nė udhėtim ndaj Swansea Cityt.

Nė javėn 18 tė Premier Leagues fitore kanė shėnuar edhe Arsenal si mysafir kundėr Wigan A., me rezultat 0:1, Everton ka fituar si mysafir kund West Ham 1:2, Newcastle ka rrahur nė shtėpi QPR me 1:0. Me tė njėjtin rezultat ka truiumfuarSunderland, por si mysafir kundėr Aouthampton, kurse WBA ka shėnuar fitore 2;1 kundėr Norvich C..

Premier League - 18

Wigan A.

Arsenal

0:1

Man. City    

Reading  

1:0 

Newcastle    

QPR

1:0 

Southampton

 Sunderland 

0:1 

Tottenham  

Stoke C.  

0:0 

WBA

Norwich   

2:1

West Ham

Everton   

1:2 E diel

Swansea 

Man. Utd   

(14:30) 

Chelsea -  

A. Villa  

(17:00) 1.Man.Utd       

17

42 

2. Man. City   

18    

39

 3. Arsenal   

18  

30  

4. Everton   

18   

30  

5.Tottenham   

18    

30 

6. WBA   

18    

30  

7. Chelsea   

16     

28

8. Stoke C.   

18   

25  

9. Norwich C.   

18     

25

10.SwanseaC.   

17    

23  

11.WestHam    

18   

23 

12. Liverpool   

17     

22

13. Fulhma   

17     

20

14. Newcastle   

18     

20

15.Sunderland   

18     

19

16. A. Villa   

17     

18

17.Southampton   

17     

15

18. Wigan A.   

18     

15

19. QPR   

18     

10

20. Reading   

18     

9