Pato fshihet nga ueb-faqja zyrtare e Milanit

Publikuar: 19.12.2012 - 12:12

Milano, 19 dhjetor - E ardhmja e Alexandre Pato ka marrė njė kthesė dramatike, pasi qė dje ai ėshtė larguar nga faqja zyrtare e Milanit.

Pato deri ditėn e djeshme ka qenė nė banerin qė pėrfaqėson shitoren elektronike (e-store), por tani ai u zėvendėsua nga treshja, Kevin-Prince Boateng, Massimo Ambrosini dhe Stephan El Shaarawy.

Diēka e ngjashme ndodhi gjatė verės edhe me sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimoviq dhe Thiago Silvan, disa ditė pėrpara se tė shiten nė Paris Saint-Germain.

Pato sė fundmi ėshtė subjekt i shkrimeve tė medieve italiane dhe braziliane tė njė oferte prej 15 milionė euroshe tė kampionit mė tė ri tė botės pėr klube, Corinthians.