Zyrtare: Lucio për dy vjet do të luan në Sao Paulo

Publikuar: 19.12.2012 - 12:10

Sao Paulo, 19 dhjetor - Ish-lojtari i Juventusit, Lucio ka nėnshkruar njė marrėveshje me ekipin brazilian, Sao Paulo.

Mbrojtėsi me pėrvojė gjatė verės sė kaluar nga radhėt e Interit ka kaluar nė Juventus si lojtar i lirė, por pėr shkak tė minutazhės sė vogėl tė kaluar nė fushė, ka ndėrprerė bashkėpunimin me ‘Zonjėn e Vjetėr’.

"Ardhja e Lucios tek ne ėshtė njė ėndėrr e bėrė realitet", tha drejtori i Sao Paulos, Luis Baptista pasi qė ish-reprezentuesi brazilian nėnshkroi njė kontratė dy-vjeēare.

Pėr mbrojtėsin 34-vjeēar gjithashtu ky ėshtė njė rikthim nė vendin e tij pėr herė tė parė qė nga viti 2001 kur ai u transferua tek gjermanėt e Bayer Leverkusen ndėrsa nė Evropė ka luajtur edhe pėr Bayern Munichun, Interin dhe Juventusin.