“Miliyet”: Liverpool kërkon tre futbollistë të Galatasarayt

Publikuar: 19.12.2012 - 12:00

Liverpool, 19 dhjetor – Skautėt e ekipit tė Liverpoolit ishin tė pranishėm nė derbin mė tė madh turk, mes Galatasarayt dhe Fenerbahēes, i cili pėrfundoi nė dobi tė Galatas, 2:1.

Sipas tė pėrditshmes turke “Milliyet” vėzhguesit e “The Reds” ishin tė impresionuar me lojėn e shkėlqyer tė shfaqur tė treshes sė kampionit aktual turk, Galatasarayt, Selcuk Inan, Burak Yilmaz dhe Semih Kaya.

Tė dėrguarit nga “The Anfield Roads” me tė arritur nė klub pas derbit i kanė raportuar trajnerit, Brendan Rodgers, me ē’rast i kanė sugjeruar pėrveē blerjes sė sulmuesit, Burak Yilmaz edhe tė dyshes tjetėr, mesfushorit, Selcuk Inan dhe mbrojtėsit, Semih Kaya.

Por, mbetet tė shihet nėse do tė realizohen kėto transferime sidomos e atij tė Yilmaz, pasi qė reprezentuesi turk ka qenė i lidhur me njė kalim nė Liverpool qė njė kohė tė gjatė.