Dueli i fundit i Kim Clijters

Publikuar: 12.12.2012 - 22:18

Antwerpen, 12 dhjetor – Njėra nga tenistet mė tė mita tė botės nė dhjetė vjetėt e fundit, belgja Kim Clijters mposhti sonte nė njė meē eksibicional amerikanen Venus Williams me 2:0 nė sete (6:3, 6:3) dhe nė kėtė mėnyrė i dha fund karrierės sė saj tė begatė nė tenis.

Nė fakt, Clijsters meēin e saj tė fundit zyrtar e luajti sivjet nė US Open, por me kėtė duel revyal dėshiroi tė pėrshėndetet nga tifozėt e saj.

Duelin nė Antwerpen e ndoqėn 13 000 shikues, nė mesin e tė cilėve ishin e Princi Philip dhe princesha Matilde.

Pėrgjatė karrierės, Clijsters ka fituar 41 turne, nga tė cilėt edhe pesė Grand Slam.