Martinez: Do ta dëshmoj se vlej shumë

Publikuar: 12.12.2012 - 22:10

München, 12 dhjetor - Mesfushori spanjoll Javi Martinez thotė se shpejt do tė dėshmojė se vlen 40 milionė euro, shkruan gazeta gjermane Kicker.

Martinez, 24-vjeēar, para fillimit tė kėtij edicioni u transferua te Bayerni nga Athletic Bilbao pėr 40 milionė euro dėmshpėrblim, njė shumė rekorde pėr Bundesligėn gjermane. “Edhe Bilbao pagoi shumė para kur mė transferoi. Unė me tė vėrtetė vlej shumė dhe kėtė do ta dėshmojė te Bayerni, pasi tėrė kohėn njerėzit po flasin pėr ēmimin qė u pagua pėr mua”, u shpreh Martinez.

Ai kėtė edicion ka regjistruar 20 paraqitje pėr Bayernin nė tė gjitha garat.