Benitez: “El Nino” por rikthehet

Publikuar: 12.12.2012 - 21:53

Londėr, 12 dhjetor - Fernando Torres ėshtė shumė pranė rikthimit nė formėn mė tė mirė dhe atėherė do tė kemi shansin tė shohim sėrish “El Ninon” e dikurshėm. Kėshtu mendon Rafael Benitez pas katėr golave qė spanjolli i shėnoi nė dy ndeshjet e fundit me Chelsean. “Mė vjen mirė qė tani po mė drejtojnė gjithnjė e mė pak pyetje pėr Fernandon, ēka do tė thotė se njerėzit janė mėsuar duke e parė tė shėnojė”, tha trajneri pėrpara sfidės sė nesėrme me skuadrėn meksikane Monterrey, nė kuadėr tė Botėrorit tė klubeve.

“Tė gjithė kanė folur pėr muaj tė tėrė se Torres duhet tė shėnonte mė shumė. E shoh tė lumtur nė stėrvitje dhe nė hotel. E kam vėnė re kėtė ndryshim, gjė qė mė kėnaq pa masė. Ai ėshtė rikthyer vetėm pėr arsye se skuadra ka punuar mė shumė pėr tė. Nuk ėshtė ēudi qė ta shikoni tė rikthehet si nė kohėt e vjetra”, shtoi trajneri spanjoll.

Chelsea do tė luajė kundėr meksikanėve tė Monterrey nesėr nė orėn 11:30.