Ronaldinho: Messi më i mirë se Ronaldo

Publikuar: 07.12.2012 - 22:27

Gjeniu i lindur me top, Ronaldinho ka deklaruar se pėr tė superylli argjentinas, Lionel Messi ėshtė mė i mirė se portugezi Ronaldo, pasi ai e ka dėshmuar kėtė nė vitet e fundit.

Kohėve tė fundit ėshtė ashpėrsuar debati mbi atė se kush ėshtė futbollisti mė i mirė nė botė para shpalljes sė fituesit tė Topit tė Artė, ndėrsa tashmė krahut tė shumicės sė ekspertėve qė mendojnė se Messi ėshtė lojtari mė i mirė nė botė edhe pėr kėtė vit i bashkohet edhe ish-lojtari i Barcelonės, Ronaldinho.

“Cristiano ka bėrė histori qe disa vite, por Messi ėshtė mė i miri nė botė. Ndėrsa njė ditė Neymar do t’i kalojė qė tė dy”, tha asi brazilian, transmeton Telegrafi.com.

“Pėr mua Messi ėshtė mė i miri nė botė. Nė vitet e fundit ai ka luajtur futboll tė njė niveli qė ne nuk e kemi parė kurrė mė parė. Unė kam qenė aty kur ai ka filluar tė luajė dhe kjo mė bėn shumė tė lumtur”, ka shtuar magjistari me top, Ronaldinho.

fan noli 08.12.2012/09:02

bravo ronaldinho kjo eshtet e vertet messi eshtet me i miri ne bote ne futboll koha ka treguar ket ok ne fushen e gjelber

Fatmiri08.12.2012/07:02

Qe eshte Mesi ma i mire se ronaldo se dine vetem BUDALLET , ose njerzit qe jan te operuem per futball, demek s kan lidhje .