Barcelona ‘peshkon’ treshen e Dortmundit

Publikuar: 04.12.2012 - 15:01

Dortmund, 4 dhjetor – Shefi i Barcelonės, Alberto Valentin ėshtė duke ndjekur qė njė kohė tė gjatė talentet e rinj tė kampionit tė Bundesligas, Borussia Dortmund.E pėrditshmja sportive spanjolle “Sport” shkruan sot se fokusi i Valentinit ėshtė veēanėrisht nė qendėr-mbrojtėsin, Mats Hummels pasi katalonasit e konsiderojnė atė si lojtarin kryesor, i cili mund ta zėvendėsoj veteranin, Carles Puyol.

Por, pėrveē Hummelsit nėnkampionėt e La Ligas janė tė interesuar pėr shėrbimet edhe tė qendėr-mbrojtėsit tjetėr, Neven Subotiq si dhe tė mesfushorit tė talentuar tė kombėtares gjermane, Mario Gotze.