Mourinho nuk mund t’i harrojë interistët

Publikuar: 29.11.2012 - 21:15

Madrid, 29 nėntor - Asnjė tjetėr nuk mė ka dhuruar gėzimin qė mė ka dhuruar Interi. Kur jam larguar, kam qarė mė shumė se nė njė rast. Zemra ime ėshtė nė Milano, pėr Interin kam gjithmonė njė nostalgji tė pranishme”. Nė njė intervistė pėr mediat portugeze, Jose Mourinho i ka lėshuar njė deklaratė dashurie ngjyrave zikaltėr. Nėse tek Interi situata ishte ideale, pse u larguat? “Kam ndryshuar, pasi nėse fiton me Realin, futesh nė histori”. Qė kur ėshtė ulur nė stolin e Realit, tekniku zikaltėr nuk ka humbur rast pėr tė folur pėr aventurėn e tij tek Interi. Trajneri ka vijuar tė flasė pėr eksperiencėn e tij te klubi i Massimo Moratitt, duke thėnė “Kampionatin e parė nuk e kemi fituar nė fushė, por nė qendrėn stėrvitore nė Apiano Gentile”. Mė tej, ai ka kujtuar kur ėshtė detyruar nga ish-portieri i Interit, Julio Cesar, tė festonte titullin kampion nė qendėr tė qytetit. “Jemi rikthyer nė ambientin ku grumbulloheshim pas festimeve, rreth orės 3:00 tė mėngjesit. Ai grup ka qenė fantastik dhe bėnte ēfarė tė ishte e mundur pėr tė mos u mundur, pasi nuk kėrkonte qė ndonjė kundėrshtar tė deklaronte qė ‘kemi mundur kampionėt e Italisė. Gėzohem kur shikoj Interin tė festojė dhe dėshpėrohem nė rast se humbet. Kėto kujtime mė bėjnė shumė nostalgjik”, tha Mourinho.