Redknapp mund të emërohet trajner i Ukrainës

Publikuar: 21.11.2012 - 10:15

Londėr, 21 nėntor - Ish-trajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp, pritet tė emėrohet seleksionues i Pėrfaqėsueses sė Ukrainės, njoftuan tė martėn mediumet e huaja. Redknapp aktualisht ėshtė i papunė dhe njoftohet se ėshtė kontaktuar nga krerėt e Federatės sė Futbollit tė Ukrainės. Ai nė postin e seleksionuesit pritet ta zėvendėsojė Oleg Blokhinin, i cili muajin e shkuar mori postin e trajnerit te Dynamo Kievi. "Redknapp ėshtė njė zgjidhje e mirė dhe ne jemi tė gatshėm pėr ta parė atė nė krye tė ekipit tonė", thuhet nė komunikatėn e Federatės ukrainase. Ditė mė parė ofertėn e kėsaj federate e refuzoi ish-ylli i Pėrfaqėsueses sė Ukrainės, Andriy Shevchenko. Pėrfaqėsuesja e Ukrainės aktualisht ėshtė pa seleksionues.