United me ekip të dytë kundër Galatasarayt

Publikuar: 20.11.2012 - 18:34

Stamboll, 20 nėntor - Chelsea nė krizė. Roberto Di Matteo nga altari i Champions-it nė pluhurin e tre fitoreve nė shtatė ndeshjet e fundit. Roman Abramovich dėshiron Pep Guardiolėn, ndėrsa nė dhomat e zhveshjes kanė nisur pėrēarjet. Torres dhe David Luiz janė drejt largimit nga “Stamford Bridge” dhe, nėse blutė nuk do tė marrin rezultate pozitive kundėr Juventusit dhe Cityt, atėherė do tė bėjnė kokė turku trajnerin. Ėshtė kjo situata nė kampin e kampionėve tė Evropės nė prag tė sfidės vendimtare nė Torino.

Dhe me tre fitore nė shtatė ndeshjet e fundit bosit Abramovich i ka sosur durimi, aq mė tepėr kur ka mėsuar se Pep Guardiola do tė ishte shumė i lumtur nėse ai do t’i ofronte tė ulej nė “Stamford Bridge”. Manjati i naftės nuk ėshtė i vetmi i pakėnaqur. Peter Cech ishte lojtari qė nisi njė debat tė ashpėr nė dhomat e zhveshjes pas humbjes 2-1 me Bromwichin. Portieri ishte i zemėruar nga paraqitja e mbrojtjes dhe, siē raporton shtypi britanik, janė dėgjuar fjalė “Gjepura tė gjithė e dini”, apo edhe “Ju e quani veten fitues tė Champuions League?”. Nė debatin mes lojtarėve ėshtė pėrmendur shpesh dhe emri i trajnerit, ndėrsa “DailyMail” shton se shėnjestra e gardianit ēek ka qenė David Luiz. Qendėrmbrojtėsi brazilian ka dalė mė shumė seē duhej nga detyrat taktike tė trajnerit. Nuk ėshtė ēudi qė Chelsea hyn nė krizė sa herė mungon kapiteni Terry. Pak minuta pas debatit, Di Matteo u shfaq i qetė para gazetarėve por, nėse londinezėt nuk japin shenja jete sot kundėr kampionėve tė Italisė, ai rrezikon mė shumė se kurrė qė brenda javės tė kthehet nga njė hero, nė njė tė papunė. Thuhet se dy tė sakrifikuarit qė do tė ulen nė stol sot janė Torres dhe David Luiz. Tani mbetet vetėm pėr ta verifikuar.