Bayerni dëshiron vetëm fitore kundër Valencias

Publikuar: 20.11.2012 - 18:09

Munich, 20 nėntor - Ndryshe nga Bayern Munich qė nuk ka fituar asnjėherė nė “Mestaja”, pėrveē Javier Martinezit, njeriu qė ka dalė fitues nga ai stadium ka qenė edhe trajneri Jupp Heynckes. Tekniku gjerman fitoi Champions-in nė 1998-ėn me Realin por, pėrveē madrilenėve, ka drejtuar si Atletiko Bilbaon, ashtu edhe Tenerifen, ku ndaj Valencias ka njė bilanc prej pesė fitoreve, dy barazimeve dhe shtatė humbje. Duke pasur eksperiencėn e duhur nė Champions, Heynckes gjatė konferencės pėr shtyp analizon anėt e forta dhe tė dobėta tė Valencias, por nuk harron t’i bėjė mirė llogaritė pėr t’u kualifikuar. “E njoh shumė mirė atė klub, por pėr ne pak rėndėsi ka pėrballė kujt luajmė. Kemi udhėtuar pėr fitore, ose mė saktė pėr tė mbajtur vendin e parė nė grup. Kemi kapacitet e duhura pėr t’ia dalė nė kėtė pėrballje. Valencia ėshtė njė ekip i fortė dhe i kujdesshėm. Nėse ju pėrmendni Soldadon, unė mendoj se nuk kanė vetėm Roberton”, nėnvizoi Heynckes.