Interi humb, Moratti: Kemi super ekip

Publikuar: 25.09.2012 - 18:27

Milano, 25 shtator - Pas humbjes nė kampionat pėrballė Sienės, presidenti i Interit, Massimo Moratti, ėshtė rikthyer tė flasė pėr momentin e keq qė po kalojnė zikaltėrit nė kėtė fillim sezoni, por edhe pėr krizėn e rezultateve qė ka pėrfshirė skuadrėn tjetėr tė Milanos, kushėrinjtė e Milanit. Lidhur me kėto, Moratti ka thėnė “Sigurisht qė humbjet pėrjetohen me keqardhje, por tani duhet tė shpresojmė qė rezultatet e mira do tė rikthehen shumė shpejt, nė mėnyrė qė edhe skuadra tė arrijė tė fitojė besimin nė vetvete”. “Trajneri Stramaccioni, pas pėrfundimit tė takimit ndaj Sienės, nuk kishte rėnė nė pesimizėm, po ju?”, ėshtė pyetur numri njė i zikaltėrve: “Po, kemi bėrė ndeshjen qė duhet tė bėnim. Ashtu siē bėri nga ana e saj edhe Siena. Ndėrsa mė pas, po nuk arrite te fitorja, interpretimi i takimit ėshtė i ndryshėm”, thotė presidenti, i cili pėr krizėn e dy skuadrave milaneze shtoi “Nė Milano nuk kemi mė njė super skuadėr. Milani ka shitur lojtarė tė rėndėsishėm nė kėtė sezon, ndėrsa ne po fusim nė skuadėr lojtarė tė rinj nė mėnyrė graduale, sigurisht nuk kemi mė njė super skuadėr, si ne, ashtu edhe Milani, edhe pse shpresojmė qė do tė vijnė rezultate tė mira. Pėr fat tė keq ka ardhur njė kohė kur skuadrat tona nuk janė mė nė gjendje tė blejnė njė lojtar, i cili kushtin 20 milionė euro”. Ndėrsa duke u rikthyer te ndeshjet e radhės, ku trajneri, Andrea Stramaccioni po projekton njė formacion me tre mbrojtės, njė taktikė kjo e pėrdorur shpeshherė nga ish-trajneri Gasperini, Moratti ka deklaruar “Kjo ėshtė njė zgjedhje e cila i takon trajnerit, qė merr vesh mė shumė se unė. Stramaccioni nuk do tė ketė ndėrhyrje dhe as presion pėr zgjedhjet qė bėn, por ai do tė ketė pėrgjegjėsinė pėr vendimet qė merr nė punėn e tij”, pėrfundoi Massimo Moratti.