Mbrojtësi ‘më i mirë’ në botë është një doktor në Brazil (video)

Publikuar: 25.09.2012 - 11:42

Rio de Janiero, 25 shtator - Fushat e futbollit nė Brazil janė shpesh skena tė momenteve tė madhėrishme dhe spektakleve tė mėdha, por edhe e skenave tė pazakonta.

Ekipi Ponte Pore, i ligės sė tretė braziliane udhėhiqte me rezultat 1:0 kundėr Cox-it, lojtarėt e tė cilit vazhdimisht sulmonin nė pėrfundim tė ndeshjes.

Gjatė njė sulmi nė anėn e majtė dhe tė rastit pėr gol, papritmas u shfaq mjeku i klubit tė Ponte Pores, i cili bėri ‘detyrėn’ e njė super mbrojtėsi, pasi ia hoqi topin nga kėmbėt sulmuesit tė Coxit, i cili ishte ballėpėrballė me portierin e Pores dhe me kėtė reagim, mjeku evitoi rrezikun para portės sė ekipit tė tij.

Porta u mbrojt, por lojtarėt e tė dy klubeve edhe vetė pyesnin se ēfarė ndodhi,  sikundėr edhe gjyqtari, i cili nuk e dinte se si tė sillej nė kėto rrethana.