Nadal mund ta përfundojë karrierën

Publikuar: 21.09.2012 - 22:32

Madrid, 21 shtator - Tenisti spanjoll, Rafael Nadal vazhdon tė ketė probleme dhe nuk luan prej tre muajsh. Dėmtimi i gjatė e ka ēuar spanjollin nė pesimizėn, dhe ai madje  mendon edhe njė tėrheqje tė parakohshme nga terrenet e tenisit.Nadal mund ta pėrfundojė shumė mė shpejt nga sa ishte menduar karrierėn e tij. Dėmtimi nė gju duket se e ka detyruar spanjollin, aktualisht numrin 4 nė botė, qė tė mendojė pėr njė largim nga sporti.

“Nuk e di ende pėr sa kohė do tė luaj tenis, po mendohem pėr shumė gjėra”, ka qenė deklarata befasuese e lėshuar nga Nadal, nė njė ceremoni tė zhvilluar nė Madrid, ku ai merrte trofeun e personazhit sportiv mė tė dashur nė Spanjė.