Madrilenët dorëzohen për titull, Mourinho do të shkarkohet?

Publikuar: 17.09.2012 - 16:06

Madrid, 17 shtator – Lojtarėt e Real Madridit pothuajse janė dorėzuar nė garėn pėr tė mbrojtur titullin e La Ligas gjatė kėtij sezoni.

“Mbretėrit” janė tetė pikė pas udhėheqėsit tė ligės, Barcelonės dhe sipas burimeve tė sigurta tė reporterit, Diego Torres nga e pėrditshmja spanjolle “El Pais”, lojtarėt kanė hedhur tashmė ‘peshqirin e tė dorėzuarit’.

Torres pėr “Radio Catalunya” tha se "Lojtarėt janė shumė pesimist. Ata besojnė se La Liga ėshtė e humbur ndėrsa (Jose) Mourinho nuk do tė pėrfundojė sezonin nė krye tė Realit”.

"Ata besojnė se ėshtė e pamundur qė tė fitojnė ligėn duke luajtur nėn Mourinhon, sepse ai ėshtė i vendosur tė luajė nė njė mėnyrė qė asnjė ekip mė nė Spanjė nuk e befason" pėrfundon Torres.

Ndėrsa vlen tė theksohet se dje gazeta spanjolle “Marca” e cila ėshtė e afėrt me klubin ‘mbretėror’ ka raportuar se zyrtarėt e klubit janė duke shqyrtuar qė nė vend tė “Speciale One” tė vije trajneri aktual kombėtares spanjolle, Vincente del Bosque ose ai i pėrfaqėsueses gjermane, Joachim Low.

arben17.09.2012/22:51

ky esht mourinho esht tranjer ma i miri bot ... si mun niri me fol kaq heret per titull kur dihet se mouinho esht atu kur dihet se jan edhe 34 loj ..........real madriti maj mir..............................