Blerja e dhuratave për gjyqtarët nuk është korrupsion

Publikuar: 14.09.2012 - 17:15

Madrid, 14 shtator - Aziz Yildirim, president i klubit sportiv Fenerbahēe, ka zbuluar detajet tronditėse nė lidhje me gjyqtarėt e Euroleague nė basketboll.Yildirim gjatė shfaqjes nė njė emision tė njė televizioni turk, me temėn rreth kurdisjes dhe ryshfeteve nė ndeshje, ka nxjerrė disa fakte tė pazakontė nė lidhje me ngjarjet nė Euroleague.

"Ēdo gjyqtar qė vjen tė gjykojė ndeshjet e Euroleague nė Turqi shkon direkt nga aeroporti nė Ēarshinė e Madhe. Ata blejnė rroba dhe dhurata tė shtrenjta, ndėrsa pagesat i bėjmė ne. Kjo ėshtė njė traditė e vjetėr e jona dhe tė gjitha klubet turke e respektojnė".

Ai shtoi se kjo ėshtė bėrė krejtėsisht nėn regjinė e Federatės sė Basketbollit tė Turqisė, por kjo nuk nėnkupton korruptim i gjyqtarėve. "Ne u blinim atyre dhurata, por ne nuk fitonim edhe ndeshjet", pėrfundoi Yildirim

Njeriu i parė Fenerbahēes ka kaluar gati njė vit nė burg me dyshimin pėr mashtrimet e kryera nė futbollin turk.

 

laka15.09.2012/22:26

qdo dhurat per puntor publik eshte e demshme per palen tjeter e lere ma per gjygjtart,qdo dhurat esht koarrupsion dhe duhet te denohet marrsi dhe dhurusi,,