Si kanë ‘rënë’ golat në “EURO 2012” (foto)?

Publikuar: 01.07.2012 - 13:07

Kiev, 1 korrik – Njė grafik ekselence tregon pozicionet nga te cilat janė arritur golat nė Kampionatin e sivjetmė Evropian nė futboll, i cili me ndeshjen e sotme ndėrmjet Spanjės dhe Italisė do tė pėrmbyllet.Siē mund ta shikoni, edhe pse janė eliminuar prej finalistit tė sivjetmė Italisė, lojtarėt e kombėtares angleze kanė shėnuar golin mė tė afėrt pėr kah distanca nga porta por, edhe ai mė i largėti. Goli prej distancėn mė tė afėrt i takon sulmuesit tė Mancheter Unitedit, Dani Welbeck, ndėrsa tė kundėrtėn e “Djallit tė Kuq” e bėri ai i Arsenalit, kėmbėshpejti Theo Walcott, i cili shėnoi pėrafėrsisht nga 30 metra.

Ndėrsa rrjetat janė tundur mė sė shumti nga ekzekutimi i penaltive.